TŘÍDNÍ VÝLET - TEPFAKTOR

Dne 31. 5. 2017 jsme vyrazili na třídní výlet ve složení 6.A, 6.B a 8.A. Ráno jsme se již nemohli dočkat autobusu. V 7:20 jsme konečně vyrazili na cestu. Cíl: Chotilsko u Příbrami. Cestou jsme měli dostatek času se připravit na to, co nás čeká. Všichni jsme měli v hlavě televizní soutěž Pevnost Boyard, která posloužila jako hlavní inspirace právě pro Tepfaktor. Při příjezdu do areálu Tepfaktoru jsme byli všichni plni očekávání. Po krátkém zaregistrování na recepci jsme vstoupili do velké haly, kde nás překvapila písečná pláž s lavičkami a možnost vyfotit se v podobě Jacka Sparrowa a jeho pirátů. Mnozí z nás tak učinili. Jediný, kdo nám scházel, byl otec Fura. Toho nahradila hlavní pirátka (tzv. animátorka), u které jsme podstoupili krátkou instruktáž. Již zde se projevila nepozornost některých žáků, kteří si mysleli, že poslouchat pravidla hry je zbytečné. A nyní před námi byla již samotná hra! Jednotlivé soutěže byly zaměřené na postřeh, týmovou spolupráci i fyzickou sílu. Samostatnou kapitolou byly soutěže na přemýšlení. Velice důležitým rozhodnutím byl také správný výběr kapitána týmu. Po opuštění soutěžní místnosti jsme se museli rychle přesunout ke dveřím se soutěží, kterou jsme ještě neabsolvovali. Problém byl v tom, že stejný nápad měly i ostatní týmy! Soutěžní čas uplynul rychleji než odpolední přestávka a byl čas vyrazit domů. Ještě nás čekalo krátké zhodnocení celkové soutěže. Cestou jsme se ještě zastavili na zmrzlinu a pak směr Kralovice, kde nás vyhlíželi již netrpěliví rodiče. Největším přínosem výletu byl beze sporu fakt, že někteří z nás se poprvé viděli v jiném světle. A někteří konečně pochopili, co to znamená týmová spolupráce.

Mgr. Ladislav Vopat

TEPFAKTOR

/album/tepfaktor/img-9670-jpg/ /album/tepfaktor/img-9671-jpg/ /album/tepfaktor/img-9672-jpg/