Nyní zde nejsou žádné informace

Školní rok 2016/2017

Orientační běh

Obhájili jsme zlato a navíc přidali další vítězství.

Na letošní ročník krajského kola škol v orientačním se běhu se sjelo do Plzně velké množství účastníků z 18 škol. Naši školu reprezentovali pouze žáci I. stupně a vedli si výborně. V kategorii 1. – 3.třída si zástupci z 2.A Markéta Gelnerová, Aneta Hanáková a z 3.B Josef Bejvančický, Adam Blecha a Lucie Mudrová vybojovali skvělými výsledky zlatý pohár a obhájili tak vítězství z loňska ve stejné kategorii. V jednotlivcích získala Markéta 1.místo, Josef byl třetí, Adam s Luckou šestí a Aneta jedenáctá.

V kategorii 4. – 5.třída si nejlépe vedli Michael Škrle a Anna Gelnerová ze 4.B, oba obsadili 3.místo. Petr Biersak byl čvrtý, Adéla Fišarová šestá a Denisa Bodurková třináctá (všichni 4.B), Adéla Vlachová devátá ( 5.A). Tato skvělá umístění znamenala pro naši školu opět první místo v družstvech!

Všem děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se za rok zas.

Kdo to zkusí s námi?                                                                Mgr. Marta Hanáková

Orientační běh - krajské kolo

/album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7677-jpg/ /album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7713-jpg/ /album/orientacni-beh-krajske-kolo1/img-7717-jpg/

Žáci ZŠ Kralovice hráli juniorskou NBA

Na čtyřech kontinentech se dosud představila basketbalová juniorská NBA, jejímž prostřednictvím slavná soutěž pomáhá rozvoji této hry po celém světě. Na mapu zemí, které se připojily do projektu letos, přibyla i Česká republika.

Protože projekt do tuzemska přivádí prostřednictvím České basketbalové federace slovutná NBA, mají obě soutěže hodně společného. Klubový draft proběhl 11. října 2016 v pražské hale Královka a rozhodl o tom, že ZŠ Kralovice hrála za New Orleans Pelicans.

Třicet školních družstev bylo přiřazeno ke 30 týmům NBA a rozděleno do dvou konfederací  a šesti divizí. Mohli hrát chlapci i děvčata ročníku narození 2005 a mladší. Divize jihozápadní Čechy odpovídá jihozápadní divizi NBA. Hráli se tři turnaje, týmy se utkali vždy dvakrát vzájemně a první dva z každé divize ještě doplnily dva úspěšnější týmy ze třetích míst  a sehrály konferenční finále systémem play-off. Poslední finálový zápas si schovaly na 13.12. na Final Four do Prahy, kdy se napřed sehrály tyto zápasy a pak duel o vítěze prémiového ročníku Jr. NBA.

Týmu žáků ZŠ Kralovice v čele s kapitánkou Terezkou Čuříkovou se podařilo postoupit přes základní skupinu do semifinálových bojů play off, které proběhlo ve čtvrtek 8.12.  v halé pražského USK - Na Folimance. Kralovický tým měl silnou oporu v doprovodném fanclubu, který byl složen z kamarádů, spolužáků i rodičů všech zapojených hráčů.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Jr NBA - Praha, čtvrtfinále

/album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090130-jpg/ /album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090133-jpg/ /album/jr-nba-praha-ctvrtfinale/p1090138-jpg/

Školní rok 2015/2016

ZLATO PRO TŘEŤÁKY

Dne 26. dubna se naše kola zúčastnila Krajského kola v orientačním běhu škol. Závod probíhal v Plzni v Borském parku. Celkem se účastnilo 184 závodníků z 15 škol. Za naši školu závodilo 15 dětí od 3. do 9. třídy, to byly 3 družstva.

Závody se konaly za velmi chladného počasí. Naštěstí pršet začalo, až když už závodníci z naší školy doběhli. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci školy. Podařilo se nám získat vynikající výsledky v individuálních soutěžích i v soutěži družstev. Nejlepší výsledky jsme dosáhli v kategorii žáci 1.-3. třída.

Mezi dívkami obsadila 2. místo Anna Gelnerová, 3. místo Marcela Čadková. Z chlapců zvítězil Michael Škrle a hned za ním byl Petr Biersak. Tato umístění vynesla žákům 3.B vítězství v soutěži družstev. Mezi 23 žákyněmi 4.- 5. tříd získala stříbro Olga Zmarzláková z 5.B, bronzovou medaili si odnesla Adéla Vlachová ze 4.A., 5.místo obsadila Tereza Štěpánská z 5.B, 8. místo Karolína Roučková ze 4.A. Družstvo starších žáků a žákyň se celkově umístilo na 4. místě. V družstvu nám chyběli chlapci ze 6.- 7. třídy, těsně před závodem onemocněla opora družstva Eliška Fišarová, takže jsme byli trochu oslabeni. Všichni bojovali z plných sil a dosáhli pěkných umístění.